Основи підприємницької діяльності

АНОТАЦІЯ ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТУ

В умовах розвитку ринкової економіки, жорсткої конкуренції та глобальних викликів провідною формою господарювання має бути підприємництво – особливий вид виробничо-торгівельної діяльності, надання послуг чи посередництва, який характеризується повною свободою вибору та інноваційним характером здійснення, значною ймовірністю економічного ризику та чіткою орієнтацією на досягнення певного комерційного зиску.
Як свідчить світовий досвід, саме підприємництво є потужним «локомотивом», спроможним істотно прискорити реформування вітчизняної економіки на ринкових засадах і на базі цього забезпечити належне зростання виробництва й добробуту населення.
Зростання ефективності підприємництва як сучасної форми господарювання потребує підготовки висококваліфікованих фахівців (підприємців, менеджерів, маркетологів), здатних реалізувати у своїй діяльності вимоги ринкових відносин, менеджменту, маркетингу і бізнесу. Виконання практичних завдань в процесі вивчення освітньої компоненти здійснюється на прикладі підприємств харчової і переробної сфери агропромислового комплексу, а також сфери послуг, що відповідає перспективам розвитку та стратегічним пріоритетам регіональної стратегічної політики[16].
Освітній компонент «Основи підприємницької діяльності» базується на знаннях, отриманих здобувачем вищої освіти під час проходження навчальної практики (ОК9).

МЕТА ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТУ

Метою освітнього компоненту є формування у здобувачів цілісних уявлень з питань створення, реєстрації та ліцензування суб’єктів підприємницької діяльності, а також їх ефективного функціонування.

Силабус: Основи підприємницької діяльності 2024