Профорієнтаційна робота та майстер-клас у Одеському ліцеї №1

17 березня 2025 року відбулася профорієнтаційна зустріч зі школярами Одеського ліцею №1 імені А. П. Бистріної Одеської міської ради. Захід організовано доцентом кафедри маркетингу, підприємництва і торгівлі Одеського національного технологічного університету (ОНТУ) Євтушок Ольгою Василівною у співпраці зі студентами другого курсу спеціальності «Маркетинг» – Жигуновою Марією, Мельник Софією та Рудчик Ганною.

У рамках заходу проведено профорієнтаційну бесіду та інтерактивний майстер-клас на тему: «Пізнай свого конкурента».

Профорієнтаційна діяльність відіграє ключову роль у формуванні професійних орієнтацій молоді. Вона сприяє обізнаності школярів щодо сучасних тенденцій на ринку праці, дає можливість ознайомитися з перспективами розвитку маркетингової діяльності та допомагає усвідомлено обирати майбутню професію. Відповідно до концепції профільного навчання, ознайомлення з професією на ранніх етапах сприяє більшій мотивації та усвідомленому вибору напряму навчання.

В ході проведення зустрічі було організовано майстер-клас «Пізнай свого конкурента» як інструмент розвитку аналітичного мислення

Основною частиною заходу став інтерактивний майстер-клас «Пізнай свого конкурента», спрямований на формування в учасників розуміння конкурентного аналізу – однієї з ключових компетенцій у сфері маркетингу. Протягом майстер-класу школярі ознайомилися з:

–поняттям конкуренції та її роллю у ринковій економіці;

–основними методами аналізу конкурентного середовища;

–інструментами визначення конкурентних переваг підприємства;

–практичними кейсами щодо позиціонування брендів на ринку.

Для закріплення отриманих знань учасники були залучені до виконання групових завдань, які імітували процес аналізу конкурентного середовища. Завдання включали:

–визначення прямих та непрямих конкурентів обраного бренду;

–аналіз сильних і слабких сторін конкурентів;

–розробку стратегії конкурентної переваги.

Такий формат навчання сприяє розвитку критичного мислення, навичок командної роботи та практичного застосування теоретичних знань у сфері маркетингу.

Проведена профорієнтаційна зустріч підтвердила важливість інтерактивних методів навчання у формуванні професійних компетенцій. Участь студентів у заході сприяла закріпленню їхніх знань та розвитку навичок ділової комунікації, а школярі отримали цінну інформацію про майбутні кар’єрні перспективи у сфері маркетингу. Взаємодія між вищими навчальними закладами та загальноосвітніми школами є ефективним інструментом для залучення молоді до сучасних професій, що сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

photo_2025-03-17_20-34-55 (2) photo_2025-03-17_20-34-54 photo_2025-03-17_12-13-14 photo_2025-03-17_12-13-07